Klub dla mieszkańców

Klub Pychowice mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 62 im. kmdr. por. F. Dąbrowskiego. Odbiorcami oferty Klubu są przede wszystkim dzieci i młodzież. Jednak wśród propozycji zajęć i warsztatów dorośli nie będą czuć się pominięci! Pod egidą placówki działa aktywnie Pychowicka Orkiestra Dęta. Oprócz zajęć cyklicznych, w Klubie odbywają się też koncerty, wystawy czy imprezy okolicznościowe, np. sylwestrowe. Powierzchnia użytkowa klubu liczy 198 mkw.

Dla dzieci i młodzieży

Klub jest przygotowany na przyjęcie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W ofercie znajdują się zajęcia edukacyjne, artystyczne, jak i ruchowe. Do wyboru są cotygodniowe lekcje plastyczne oraz zajęcia taneczne ze street dance’u, dla uczestników od 7. do 16. roku życia. W programie zajęć znajdziemy sporo propozycji muzycznych. Dzieci mogą zapisać się na lekcje gry na pianinie, keyboardzie, gitarze, skrzypcach lub lekcje śpiewu – w grupach lub indywidualnie. Miłośników nauk ścisłych z pewnością zaś zainteresują warsztaty z robotyki!

Dla rodzin

Do udziału w aktywnościach organizowanych w Klubie Pychowice serdecznie zapraszamy również rodziny, które mogą skorzystać z wielu elementów naszej oferty na preferencyjnych warunkach. Honorujemy Krakowską Kartę Rodzinną 3+ (KKR3+) oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (KKRN, Karta dla Rodziny “N”). Obie karty to systemy ulg, przywilejów i uprawnień dla ich posiadaczy, funkcjonujące tylko w gminie miejskiej Kraków.

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem uprawnia rodziców, dzieci niepełnosprawne i ich pełnosprawne rodzeństwo m.in. do 50 proc. zniżki w miejskich instytucjach kultury. Kartę wydaje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, przy ul. Dekerta 24.

Krakowska Karta Rodzinna 3+ gwarantuje wiele ulg w instytucjach kultury, sklepach i punktach usługowych. Taką Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (posiadające co najmniej troje dzieci), zamieszkałe na terenie gminy Kraków, w których rodzice (rodzic) rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Krakowa. Kartę taką wydaje Krakowskie Centrum Świadczeń UMK, przy ul. Stachowicza 18.

Z myślą o dorosłych i seniorach

W Klubie Pychowice dorośli i seniorzy mogą liczyć na zdrową porcję ruchu! Krew w żyłach z pewnością będzie krążyć szybciej tym, którzy wybiorą zumbę (raz lub dwa razy w tygodniu). Tym, którzy chcą zachować formę i  zadbać o zdrowy kręgosłup polecamy jogę oraz pilates – obydwa typy zajęć odbywają się raz lub dwa razy na tydzień.

Mieszkańcy Pychowic posiadający zdolności muzyczne są mile widziani na spotkaniach Pychowickiej Orkiestry Dętej! Próby odbywają się dwa razy w tygodniu.

Seniorów zainteresowanych zajęciami Klubu Pychowice zachęcamy do zaopatrzenia się w Kartę Seniora Centrum Kultury Podgórza. Cena Karty Seniora to 10 zł. Umożliwia ona darmowy udział
w zajęciach, a także darmowy lub rabatowy wstęp na wydarzenia oferowane przez CKP i jego oddziały. Karta obowiązuje przez dany rok kulturalny tj. od września do sierpnia kolejnego roku.

Podgórze w Kulturze

Zachęcamy również do zaopatrzenia się w kartę „Podgórze w Kulturze”! Obejmuje ona darmowy lub rabatowy wstęp na wybrane przez Centrum Kultury Podgórza wydarzenia, spektakle, koncerty i imprezy we wszystkich filiach. Koszt karty to 10 zł i jest ona przyznawana na dany rok kulturalny.
Klub Pychowice - nauka gry na pianinie
Klub Pychowice
Klub Pychowice - plastyka
Klub Pychowice - plastyka
Klub Pychowice - robotyka
Klub Pychowice - robotyka
Klub Pychowice - robotyka
Klub Pychowice - robotyka
Klub Pychowice

Klub Pychowice 2019

1 /

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.